O Autorze

Oto kilka słów o autorze napisanych przez autora niniejszej strony.

Witaj na mojej stronie poświęconej fotografii. Zgromadziłem na niej wybraną część zdjęć mojego autorstwa. Nie jestem jednak fotografikiem ani fotografem. Nigdy nie byłem związany zawodowo z tą piękną dziedziną. Fotografuję jedynie amatorsko, gdy znajdę na to wolną chwilę.

Z powodu obowiązków zawodowych i wielu innych zajmujących mnie rzeczy, kontakt z aparatem bywa niekiedy bardzo rzadki, jednak zawsze sprawia mi wielką przyjemność. Zamieszczone na mojej stronie zdjęcia mają więc raczej charakter pamiętnika z wybranych wydarzeń i miejsc. Z racji moich wspomnień związanych z fotografowanymi motywami, wiele z zamieszczonych tutaj zdjęć ma wartość bardziej osobistą niż artystyczną.

Fotografię polubiłem bardzo dawno temu. Moim pierwszym osobistym aparatem fotograficznym była Vilia. Było to jeszcze w czasach, kiedy dorośli ludzie nie zaprzątali sobie głowy podziałem fotografii na cyfrową i analogową. Od tamtej pory bardzo polubiłem unieruchamiać świat na kliszy a obecnie na matrycy. Kiedy przerwy w okazjach do fotografowania są niepokojąco długie, zdarza mi się wymyślać tematy zastępcze, byle tylko mieć kontakt z aparatem.

Kiedy zacząłem myśleć aby część swoich zdjęć zebrać w postaci internetowej galerii, przestraszyłem się, że nie będę w stanie wybrać nawet małego zestawu fotografii do mojego portfolio. Z czasem większość moich zdjęć przestaje mi się podobać. Rozwiązaniem problemu okazała się forma fotobloga. Podział na wpisy odpowiadające pojedynczym fotograficznym “przygodom”, idealnie pasuje do moich potrzeb. Dorzucanie na bieżąco zdjęć do relacji jest znacznie łatwiejsze niż próba zaklasyfikowania fotografii do oficjalnego portfolio. Po zamieszczeniu relacji, dzięki zastosowanej technologii, bardziej oficjalne galerie tworzą się automatycznie w oparciu o przypisane zdjęciom tagi.

Przed inauguracją niniejszej strony, zamieściłem na niej część moich starszych zdjęć z kilkunastu ostatnich lat. Aby strona miała spójny charakter, zamieściłem je również w postaci krótkich foto relacji. Teraz pozostaje mi jedynie wierzyć, że w bliższej i dalszej przyszłości, będę miał bardzo wiele okazji aby dalej fotografować.

Dziękuję za czas poświęcony na odwiedziny mojej strony i życzę miłych wrażeń podczas oglądania zdjęć.
Marek Jędra

Fotografia: Katarzyna Rainka

Upewnij się, że Twoja przeglądarka ma poprawnie ustawioną przestrzeń barw.

Jeżeli zajmujesz się fotografią to doskonale wiesz jak profesjonalnie skalibrować swój monitor. Jeżeli nie chcesz sobie zaprzątać głowy kalibracją, to spróbuj tak ustawić swój monitor podstawowymi “pokrętłami” jasności i kontrastu, aby odróżnić przynajmniej jedenaście stopni szarości na poniższym pasku. To pomoże ci zobaczyć znacznie więcej szczegółów na większości fotografii.

SZUKAJ NA STRONIE
SUBSKRYBUJ NOWE FOTORELACJE
Informuj mnie o nowych fotorelacjach.